Skip to main content

Ana Umer 5. na evropskem prvenstvu v San Sicariu

Ana Umer je od 18.-23. septembra tekmovala v San Sicariu – Cesana Torinese, ki se nahaja 70 km
zahodno od Torina, ob meji s Francijo. Cesana je popularno smučarsko središče, ki je leta 2006
gostilo nekaj športov v sklopu zimskih olimpijskih iger. V poletnem obdobju je priljubljena destinacija
za pohodnike. Evropsko prvenstvo v disciplini poljsko lokostrelstvo je potekalo na približno 1700
nadmorske višine okrog Olimpijskega športnega centra San Sicario Alto. V prvih dveh tekmovalnih
dneh je Ana Umer opravila s kvalifikacijami na neznane in znane razdalje (48 tarč). Nato so jo čakale
mešane ekipe, v katere se uvrstita najboljši lokostrelec in lokostrelka istega sloge in države. Mešane
ekipe je streljala skupaj z Denom Habjanom. Za las, le za piko, sta izgubila dvoboj prosti
Nizozemcema in se uvrstila na 5. mesto. V individualnem delu tekmovanja je bila po kvalifikacijah na 5. mestu z 687 krogi. V dvobojih se je najprej pomerila z Angležinjo Sophie Meering in jo premagala z
82:80. V naslednjem krogu je tekmovala z Angležinjo Bryony Pitman. Tokrat je Ana pristreljala 76
krogov, Britanka pa 90. Ana Umer je zaključila tekmovanje na odličnem petem mestu. Na
tekmovanju je bila tudi naša članica Brina Božič, kot vodja reprezentance.