Skip to main content

Državno dvoransko prvenstvo 2024

Naši tekmovalci so se 17. in 18. februarja pomerili na državnem dvoranskem prvenstvu v Šenčurju. Na soboto je potekalo prvenstvo za mlajše kategorije in veterane ter kvalifikacije za člansko prvenstvo.
Nina Corel, Anja Drešar, Tinkara Kardinar, 1. mesto, U21 ukrivljeni lok

V nedeljo so se pomerili člani oz. vsi tisti, ki so streljali v sobotnem delu tekmovanja na razdaljo 18m in lice premera 20 oz. 40 cm ter se hkrati uvrstili med najboljših šestnajst. Slednji so bili razdeljeni v »grabljice«, kjer so se pomerili v dvobojih.
Draž Kljun je med najboljšimi z ukrivljenim lokom dosegel odlično 5. mesto med 50. tekmovalci. Kristjan Prodan je bil 9. Med ženskami je blestela Tinkara Kardinar, ki je osvojila bronasto medaljo, za las je podium zgrešila Nina Corel, ki je bila na odličnem 4. mestu med 31. tekmovalkami. Da se večletni trud in delo obrestuje je dokazala tudi Zarja Mahnič, ki je osvojila 6. mesto. Neža Nanut je bila 9. in po ne najlažji sezoni pokazala, da se njena rezultatska forma ponovno dviguje.
V sestavljenem loku tokrat nismo imeli tekmovalcev, ki bi se uvrstili v dvoboje. Najbližje uvrstitvi je bil Nejc Kralj, ki je z 17. mestom za las zgrešil nedeljske eliminacije. V golem loku je bil blizu uvrstitvi tudi naš novi član Blaž Samotorčan, ki je dosegel 19. mesto. Med ženskami z golim lokom smo imeli najboljšo na 23. mestu, Danico Dolar.
Na ekipnem delu tekmovanja so bile naše punce izvrstne in osvojile naslov državnih podprvakinj. Ekipo so sestavljale Nina Corel, Tinkara Kardinar in Zarja Mahnič. Ekipa Ankaran 2 v sestavi Anje Drešar, Maje Drešar in Neže Nanut je bila na 7. mestu. Moški v ukrivljenem loku so bili 4., takoj za dominantnimi ekipami LK Kamnika. Našo ekipo so sestavljali Kristjan Prodan, Draž Kljun in Svit Katarinčič. Člani s sestavljenim lokom so se dobro odrezali in pristreljali srebrno medaljo. Ekipo so sestavljali Denis Fink, Nejc Kralj in Viktor Primožič Gogala. Imeli smo tudi ekipo Ankaran 2, ki je osvojila 6. mesto (Jure Grandič, Robert Luštrek in Marko Petrič).
V letošnjih rezultatih niste zasledili naše najboljše lokostrelke Ane Umer. Na vikend državnega prvenstva se je mudila v Švici, kjer je v Lausanni, centru svetovne lokostrelske organizacije, potekal dvoranski turnir na 70m. Ana Umer se s polno paro pripravlja na zunanjo sezono, saj že čez nekaj dni leti v Bangladeš, kjer bo tekmovala na svetovnih vojaških igrah, na katerih predstavlja svojega delodajalca, športno enoto Slovenske vojske.