Skip to main content

Mladinski evropski pokal Sofija

Med 15. in 20. aprilom 2024, se je v Sofiji odvijal evropski mladinski pokal. Na njem so tekmovali lokostrelci iz sedemindvajsetih držav, med njimi sedem reprezentantov iz Slovenije. Naša člana, Nina Corel in Viktor Primožič Gogala sta dobro opravila s svojim nastopom.

Nina Corel je bila po kvalifikacijah na prvem mestu s 638 krogi, ki jih je dosegla v precej vetrovnem vremenu. V dvobojih se je zaradi uvrstitve med prvih osem avtomatsko uvrstila v 1/16 finala. S 6:2 je premagala Michelle Verlouw (NED), nato pa v 1/8 za las izgubila protiTincou (FRA) s 6:4.

V mešani ekipi sta skupaj z Oskarjem Gnidovcem (Lokostrelski klub Kamnik) dosegla 5. mesto z ukrivljenim lokom v kategoriji U21.

Viktor Primožič Gogala je bil po kvalifikacijah 13., v eliminacijah je dosegel 9. mesto, v kategoriji U21 s sestavljenim lokom. Prvi dvoboj je zmagal s 125:115, tekmoval je z Ragnar Smarijem (ISL). V 1/8 ga je z 134:131 premagal Clark Dinlay (GBR). Na tekmovanju je lokostrelce spremljala Brina Božič, skupaj z vodjem mladinske reprezentance – Matejem Zupancem.