23.05.2026 smo se v Postojni udeležili Šolskega zunanjega državnega tekmovanja učencev osnovnih in srednjih šol Slovenije. Tekmovanja se je udeležilo 10 naših članov, učencev osnovnih in srednjih šol RS Slovenije. Spremljala jih je trenerka Anja Drešar.
Naši tekmovalci so skupaj odnesli 4 medalje, od tega eno zlato in tri srebrne. Najbolje se je odrezala Zarja Mahnič, ki je med dijakinjami UL postala državna prvakinja. Jure Grandič je med dijaki SL osvojil srebrno medaljo, prav tako pa sta srebrno medaljo osvojila tudi Maša Gunčar Maljuna pri učenkah GL 5-9 in David Pešić pri učencih UL 5-9.
Ekipno si je Jure Grandič skupaj s Kristino Vuilovo in Timotejem Obrezo Škerjanec za SŠ ERSŠG Vegova Lj. pristreljal tudi zlato medaljo.
Uvrstitve naših članov:
Dijakinje UL: Zarja Mahnič 1. mesto, Nika Kocjančič 13. mesto
Dijaki SL: Jure Grandič 2. mesto, ekipno 1. mesto
Učenke UL 5-9: Taja Klabjan 6. mesto
Učenci UL 5-9: David Pešić 2. mesto, Gregor Primožič Gogala 13. mesto, Jan Brezec 23. mesto
Učenci GL 1-4: Martin Stanič 6. mesto
Učenke GL 5-9: Maša Gunčar Maljuna 2. mesto, Tina Drešar 8. mesto
Čestitke vsem!
Rezultate si lahko pogledate na spodnji povezavi:
https://www.ianseo.net/Details.php?toId=28371


