Skip to main content

ŠOLSKO DP V POSTOJNI

23.05.2026 smo se v Postojni udeležili Šolskega zunanjega državnega tekmovanja učencev osnovnih in srednjih šol Slovenije. Tekmovanja se je udeležilo 10 naših članov, učencev osnovnih in srednjih šol RS Slovenije. Spremljala jih je trenerka Anja Drešar.

Naši tekmovalci so skupaj odnesli 4 medalje, od tega eno zlato in tri srebrne. Najbolje se je odrezala Zarja Mahnič, ki je med dijakinjami UL postala državna prvakinja. Jure Grandič je med dijaki SL osvojil srebrno medaljo, prav tako pa sta srebrno medaljo osvojila tudi Maša Gunčar Maljuna pri učenkah GL 5-9 in David Pešić pri učencih UL 5-9.

Ekipno si je Jure Grandič skupaj s Kristino Vuilovo in Timotejem Obrezo Škerjanec za SŠ ERSŠG Vegova Lj. pristreljal tudi zlato medaljo.

Uvrstitve naših članov:

Dijakinje UL: Zarja Mahnič 1. mesto, Nika Kocjančič 13. mesto

Dijaki SL: Jure Grandič 2. mesto, ekipno 1. mesto

Učenke UL 5-9: Taja Klabjan 6. mesto

Učenci UL 5-9: David Pešić 2. mesto, Gregor Primožič Gogala 13. mesto, Jan Brezec 23. mesto

Učenci GL 1-4: Martin Stanič 6. mesto

Učenke GL 5-9: Maša Gunčar Maljuna 2. mesto, Tina Drešar 8. mesto

Čestitke vsem!

Rezultate si lahko pogledate na spodnji povezavi:

https://www.ianseo.net/Details.php?toId=28371